Eksperymenty z kolorami

Pani Kasia mama Basi przygotowała dla dzieci z grupy „Biedronki” kolejne ciekawe zajęcia. Tym razem zaprosiła przedszkolaki do niezwykłego świata kolorów. Dzieci miały okazję, by przeprowadzić własne doświadczenia z mieszaniem się  i rozchodzeniem barwników w mleku. Samodzielnie wkrapiały barwniki do mleka, a potem patyczkiem nasączonym płynem do mycia naczyń delikatnie dotykały jego powierzchni. Mogły w ten sposób zaobserwować jak barwniki pod wpływem płynu zaczynają samoistnie wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko. Na zakończenie mama wspólnie z Basią przeczytały dzieciom historię o tym, kto zjadł biedronkę związaną z kolorami. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zaangażowanie w życie naszej grupy.