Grupa III - Wiewiórki

„Sąsiadeczko, wiewióreczko, co masz oczka czarne,                                                                 nie bójże się, pokaż w lesie, gdzie masz swą spiżarnię…”

Z taką właśnie piosenką III grupa „Wiewiórki” rozpoczyna skocznie każdy nowy rok przedszkolny. Tak, jak prawdziwe wiewiórki wspinają się na drzewa, by schować się w swych dziuplach, tak i my co dnia „wspinamy się” na II piętro budynku przedszkola, by dotrzeć do naszej przytulnej, kolorowej sali.

Opiekują się nami s.Rozalia i s. Agnes.

Nasza grupa to jedna wielka wiewiórcza rodzinka – tu starsze wiewiórki opiekują się tymi młodszymi i uczą je zachowań zgodnych z przedszkolnym kodeksem przedszkolaka, który wyeksponowany jest w widocznym miejscu w sali. W naszej „dziupli” bardzo troszczymy się o kącik czytelniczy, ponieważ wiemy, że „dom bez książek jest jak plaża bez słońca” (José Martí). Ważnym miejscem w naszej sali jest kącik religijny, którego wystrój zmienia się w zależności od przeżywanego okresu liturgicznego. To tutaj poznajemy historie biblijne, modlimy się oraz wspominamy świętych patronów. Szczególnie bliski nam, „Wiewiórkom”, jest św. Franciszek – opiekun zwierząt.

W naszej sali uczymy się i pracujemy, korzystając z bogatego zaplecza dydaktycznego, w tym z pomocy montessoriańskich. Pozwalają one rozwijać nasze „wiewiórcze” zmysły, wprowadzają nas w fascynujący świat matematyki, języka polskiego oraz przyrody. Po intensywnej pracy „kicamy” do kącików zabawy dowolnej – to jest to, co „Wiewiórki” lubią najbardziej!