Jakie jest miasto?

5 kwietnia 2024r w piątek dzieci 5-6letnie z grupy „Rybki” wybrały się do Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej na warsztaty pt. „Jakie jest miasto?”. Przedszkolaki na początku zapoznały się z krótką historią powstawania miasta Łodzi. Następnie oglądały mapę miasta Łodzi i zapoznały się z oznaczeniami ulic, tras szybkiego ruchu, parków, poczty, hoteli, budynków, itp. Dzieci również dowiedziały się co to jest skala i doświadczyły, podczas składania kartki, że jest to pomniejszenie danej mapy w stosunku do rzeczywistych wymiarów danego terenu. Nie zabrakło również trochę ćwiczeń ruchowych, które sprawiły przedszkolakom wiele radości. Na zakończenie dzieci stworzyły własną oryginalną mapę – przewodnik.