Dzień Motyla

14 marca obchodzony jest „Dzień Motyla”. Z tej okazji grupę „Motylki” odwiedziła mama Oliwiera. Pani Ania przygotowała i poprowadziła ciekawe zajęcia, podczas których dzieci między innymi: dowiedziały się wiele interesujących faktów na temat motyli, ozdabiały szablony motyli kolorowymi kółkami za pomocą słomek, dobierały obrazki w pary, by powstał na odwrocie motyl, tworzyły w grupach motyle z rurek sensorycznych i klocków śnieżynek, a przy muzyce A. Vivaldiego improwizowały ruchem motyli taniec z apaszkami.  Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał swojego motyla, malując farbami plakatowymi połowę szablonu i odbijając ją na drugiej stronie. Powstały piękne prace, które teraz ozdabiają okna naszej sali. Pani Aniu, dziękujemy za tak pięknie przygotowane zajęcia.