Jasełka

Dnia 20 i 21 grudnia roku 2023, w naszym przedszkolu dzieci wystawiły swoim najbliższym JASEŁKA – widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Nazwa - Jasełka, jak czytamy w wikipedii wywodzi się ze staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest Św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą scenę narodzin Jezusa zaaranżował 800 lat temu w Greccio. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Włoch na przełomie XIV i XV wieku i trwa po dzień dzisiejszy. Serdecznie dziękujemy małym aktorom, ich rodzicom  oraz wychowawcom za kultywowanie tej pięknej bożonarodzeniowej tradycji, życząc całej przedszkolnej wspólnocie wielu łask od Bożej Dzieciny.

FOTO: Pszczółki, Biedronki, Rybki     FOTO: Wiewiórki, Motylki

FILM: Pszczółki, Biedronki, Rybki      FILM: Wiewiórki, Motylki