Muzeum Komunikacji Miejskiej

5 grudnia 2023 r. najstarsze dzieci z grupy III „Wiewiórki” wybrały się do Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK w Łodzi, mieszczącego się przy ul Wierzbowej 51. Pan przewodnik zapoznał dzieci z historią komunikacji miejskiej dzięki archiwalnym zdjęciom przedstawiającym łódzką komunikację, ekspozycjom przedstawiającym m.in. modele tramwajów i autobusów jeżdżących kiedyś po łódzkich drogach. Wśród zgromadzonych tam eksponatów dzieci miały okazję zobaczyć kasowniki, bilety, elementy wyposażenia tramwajów. Dzieci mogły też „doświadczyć” jak działały niektóre urządzenia. Wzbogaciły również swoją wiedzę nt. bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w środkach komunikacji publicznej. Otrzymały także model autobusu i tramwaju do samodzielnego złożenia oraz pamiątkowe bilety i naklejki.