Zabawki naszych dziadków i babć

Ostatniego dnia października 5 i 6 latki z grupy WIEWIÓRKI odwiedziły Muzeum Włókiennictwa mieszczące się w Białej Fabryce. Pani Karolina wprowadziła dzieci w świat z czasu naszych dziadków i babć. Warsztaty w muzeum rozpoczęły się od wspólnej zabawy zręcznościowej  w serso i rzut woreczkiem do celu. Następnie dzieci zwiedziły drewniane domy z XIX i początku XX wieku, gdzie poszukiwały oznak dzieci - zabawek. Przedszkolaki miały też możliwość pobawić się drewnianą kaczką czy konikiem na kijku bądź lalką wańką-wstańką. Po wielu przeżyciach związanych ze zwiedzaniem domów z minionego wieku, dzieci zabrały się do wykonania własnej zabawki "lalki szmacianki".  Pomysłów na własną zabawkę było wiele a kreatywność przedszkolaków nie miała końca. Dziękujemy p. Karolinie za przybliżenie dzieciom czasów wolnych od smartfonów,  laptopów i tabletów.