Wiewiórki na grzybobraniu

Dnia 24 października 2023r. przedszkolaki z grupy WIEWIÓRKI wybrały się na kolejne spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ul. Łącznej. Podczas zajęć z p. Karoliną dzieci wysłuchały opowiadania o Poli, która wraz ze swoimi rodzicami wybrała się do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dziewczynka przeżyła niezwykłą przygodę oraz przybliżyła młodym czytelnikom na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas leśnych wypraw, jak należy zachować się w lesie i o co zadbać. Następnie dzieci wraz z paniami bibliotekarkami oraz wolontariuszkami zza granicy wyruszyły na poszukiwanie grzybów jadalnych. Po obfitym grzybobraniu dzieci przystąpiły do wykonania jesiennego warzywa dyni. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za interesujące zajęcia i czekamy na kolejne.