Motylki poznają pracę archeologa

24 października 2023r. starszaki z grupy IV „Motylki” wybrały się do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych pt. „Czy mamuty zawędrowały na Bałuty?”, podczas których poznały na czym polega praca archeologa, dowiedziały się o życiu mamutów włochatych i pierwszych ludzi na Ziemi w epoce kamienia, a następnie przy pomocy różnych technik plastycznych wykonały swoje własne włochate mamuty. Przedszkolaki miały też możliwość zobaczyć gabinet archeologiczny oraz najstarsze zabytki archeologiczne znalezione na terenach naszego miasta, między innymi cios mamuta wyeksponowany w 1,5 metrowej gablocie. Dużą atrakcją dla dzieci były rekonstrukcje dawnych narzędzi, glinianych grzechotek i elementów ubioru, które można było wziąć do rąk.