Spacer ulicą Piotrkowską

Moja mała Ojczyzna Łódź - 12 września 2023r. tuż po śniadaniu dzieci 5 i 6 letnie z grupy WIEWIÓRKI wybrały się na spacer ulicą Piotrkowską. Zwarci i gotowi z plecakami zaopatrzonymi w "małe co nieco" i orzeźwiającą butelkę wody przedszkolaki ruszyły w trasę. Po modlitwie do św. Krzysztofa otworzyły się drzwi przedszkola i mali turyści skierowali się w kierunku przystanku tramwajowego, by dotrzeć na Plac Wolności skąd spod pomnika Tadeusza Kościuszki rozpoczęła się nasza przygoda z wieloma atrakcjami. Dzielne przedszkolaki nawiedziły kościół pw. Zesłania Ducha Św., gdzie powierzyły siebie, swoje rodziny i młodszych kolegów i koleżanki z grupy pod opiekę Jezusa i Matki Bożej oraz prosiły o światło Ducha Św. na rozpoczynający się rok przedszkolny. Podczas spacero-wycieczki Wiewiórki obejrzały Pasaż Róży, zasiadły wraz z Julianem Tuwimem na ławeczce, wsłuchując się w słowa wiersza "Lokomotywa", zagrały z Arturem Rubinsteinem na fortepianie, przytuliły się do misia Uszatka, sprawdziły kuferek Władysława Reymonta, wkręciły żarówkę wraz z Lampiarzem, debatowali o rozwoju Łodzi z trzema fabrykantami: Henrykiem Grohmanem (Polak), Izraelem Poznańskim (Żyd) i Karolem Scheiblerem (Niemiec).  Zwiedziły Aleję Gwiazd, oglądały Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia, ochładzały się w fontannach, oraz piknikowały na deptaku. Na koniec mali turyści przeszli chrzest bojowy w postaci dwóch awarii środków komunikacji miejskiej, poradziły sobie z tym dzielnie i umęczone a jednocześnie zadowolone z napotkanych przygód powróciły do przedszkola na zasłużony obiad.