Biedronki mali ratownicy

W piątek 23 czerwca 2023 r. do grupy Biedronki przyszedł w odwiedziny dziadek Antosia, który jeszcze do niedawna był czynnym ratownikiem medycznym. Podczas zajęć praktycznych dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomniały sobie i utrwaliły numer alarmowy 112, miały okazję poćwiczyć  np. zakładanie opatrunków czy usztywnianie złamanej kończyny. Jednym z punktów programu było korzystanie z wielofunkcyjnego urządzenia, które m. in. bada pracę serca. Niektórym przedszkolakom z emocji aż podskoczył puls. Każde dziecko z wykorzystaniem fantoma mogło na własnej skórze przekonać się jak trudno wykonać masaż serca i jak wyczerpująca jest praca ratownika medycznego. Na koniec zajęć wszystkie Biedroneczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy p. Stanisławowi za poświęcony nam czas.