Pociągiem na Uroczysko

Dnia 20 czerwca 2023r. dzieci z grupy Rybki wybrały się na Uroczysko - Lublinek. Wiele radości sprawiła im sama podróż, ponieważ nie była ona tylko autobusem. Przedszkolaki mogły przejechać się pociągiem ŁKA ze stacji Łódź - Chojny do Stacji Łódź - Lublinek. Już samo oczekiwanie na peronie wywołało wielką ekscytację. Gdy pociąg podjechał i drzwi się otworzyły dzieci grzecznie zajęły swoje miejsca. Podczas podróży pani konduktor sprawdziła też wszystkim bilety. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż pociągiem. Na Uroczysko ruszyliśmy spacerkiem robiąc sobie kilka małych przystanków, byśmy mogli podziwiać przyrodę oraz chwilkę odpocząć. Gdy dotarliśmy na miejsce dzieci miały jeszcze siłę, aby urządzić piknik, pograć w piłkę czy poskakać na skakance. W drodze powrotnej udało nam się też dojść na lotnisko i poobserwować lądujące samoloty oraz takie, które dopiero czekały na swój start. Zmęczeni, ale za to bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola autobusem.