Dwa stawy

16 maja 2023r. dzieci z grupy Rybki wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Dwa Stawy” w Sulejowie. Po przywitaniu z p. Justyną wybraliśmy się na spacer w celu poszukiwania różnych zwierząt. Na początku karmiliśmy ryby w stawach, następnie liczyliśmy żaby i szukaliśmy zaskrońców wygrzewających się w słońcu. Zrywaliśmy również trawę, którą karmiliśmy kuce i konie. Pani Justyna pokazała nam boksy w stajni oraz ich wyposażenie. Również mogliśmy obserwować latające jaskółki i gniazda, które zrobiły. Po chwili odpoczynku i przekąsce przedszkolaki mogły się wypróbować w zawodach sportowych, które dały im wiele śmiechu. Następnie dzieci zabrały sprzęty do oporządzania koni i wzięły się do pracy. Na początku przedszkolaki czesały szczotką grzywy kucy, następnie zgrzebłem czyściły sierść z zanieczyszczeń. Po przygotowaniu kucyków dzieci doczekały się przejażdżki. Z ogromną radością przedszkolaki wskakiwały na siodła i z uśmiechem na twarzy jechały na grzbiecie kuca. Na zakończenie nie zabrakło kiełbasek z ogniska, które zjadały z wielkim smakiem. To był wyjątkowy czas! Dziękujemy p. Justynie za miłe spotkanie!