Mam tyle na głowie

„Mam tyle na głowie!” – to tytuł warsztatów, w których uczestniczyły dzieci pięcio i sześcio-letnie z grupy „Motylki”, 18 kwietnia 2023r.  w Muzeum Włókiennictwa. Przedszkolaki, prowadzone przez panią przewodnik, oglądały różne nakrycia głowy  i zastanawiały się, w jakiej sytuacji można je założyć. Mogły zobaczyć co nosili dziewiętnastowieczni dżentelmeni i damy w dwudziestoleciu międzywojennym oraz współczesne nakrycia głowy zaprojektowane przez studentki łódzkiej szkoły artystycznej. Po obejrzeniu wystaw i udziale w inspirujących  zabawach mali artyści zostali zaproszeni do samodzielnego projektowania i ozdabiania opasek z kartonu. Mając do dyspozycji kolorowe skrawki bibuły, kartonu, papieru samoprzylepnego, kolorowe piórka, pomponiki przedszkolaki stworzyły wyjątkowe, niepowtarzalne nakrycia głowy.