Na czym stoimy

Dnia 10 stycznia 2023r. tuż po śniadaniu dzieci z grupy III Wiewiórki wybrały się do Muzeum Włókiennictwa, inaczej zwanego Białą Fabryką na zajęcia pt. "Na czym stoimy". Trasę od przedszkola do muzeum przedszkolaki pokonały tramwajem zwarte i gotowe na nową przygodę. Po pokonaniu muzealnego dziedzińca mali turyści znaleźli się w części zwanej kotłownią - jeden z przedszkolaków zadał pytanie odnośnie nazwy tego pomieszczenia pytając "Czy tam mieszkają koty?", wyobraźnia dziecięca i kojarzenie nazw czasami jest zabawne, lecz nie ma się co dziwić, niektóre wyrazy z wcześniejszych lat wyszły już z użytku. Schodami w górę dzieci wybrały się na wyższy poziom, gdzie wraz z przewodnikami trafiły na wystawę, która nawiązywała do tematyki zajęć. Przedszkolaki oglądały buty z różnych stuleci i odgadywały na jakie pory roku i okazję się je nosiło. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki zarówno słowne jak i obrazkowe, uczyły się wiązać buty na kokardę, pokonywały ścieżkę sensoryczną oraz z przeróżnych materiałów wykonywały projekt buta.  Serdecznie dziękujemy przesympatycznym paniom za ciekawe zajęcia, dokumentem czego są zamieszczone poniżej zdjęcia.