Mleczna Droga

7 czerwca 2022r. był dniem długo wyczekiwanym przez grupę Rybki i Motylki, z powodu wycieczki na warsztaty edukacyjne ,,Mleczna Droga”. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki głodne wrażeń wsiadły do autokaru i wyruszyły w drogę do Konarzewa. Na miejscu czekało na nie wiele atrakcji. Najpierw ubrana w piękny ludowy strój pani opowiadała o tym jak powstaje mleko. Potem dzieci z wielką ochotą zbierały skoszoną trawę na polu, by móc nakarmić nią zwierzęta, które czekały w zagrodach. Karmiły konie, owce, kury i indyka. Następnie dzieci miały okazję spróbować wydoić edukacyjną krowę. Znalazł się też czas, aby w pięknej scenerii przyrody pograć w piłkę czy poleżeć na zielonej trawie. Przedszkolaki mogły z zebranego mleka ubić masło i zrobić biały ser. Na zakończenie warsztatów w przygotowanym poczęstunku próbowaliśmy przysmaków, które sami zrobiliśmy. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Motylki        Rybki