W Muzeum Kinematografii

1 października 2021r.  dzieci 5 i 6 – letnie z grup „Motylki” i „Rybki” wybrały się autokarem na wycieczkę. Przedszkolaki miały okazję spacerować po najstarszym łódzkim parku - Park Źródliska i podziwiać stare dęby- pomniki przyrody. Następnie dzieci udały się do Muzeum Kinematografii na zajęcia pt. „Dzieci lubią nie tylko misie”. Po przywitaniu z kotami Filemonem i Bonifacym,  przedszkolaki  poprzez bajkowe puzzle, twórcze zagadki, rymowane quizy oraz prezentację lalek i materiałów z planów zdjęciowych, zdobywali wiedzę o bohaterach bajek oraz zostali zapoznani z niektórymi  tajemnicami warsztatu animatora. Na zakończenie zajęć dzieci zostały zaproszone na seans filmowy z ulubionymi bajkami, co sprawiło przedszkolakom nie mało radości.