Spotkanie z babcią Kornelii

10 V 2019r. grupę „Wiewiórki” odwiedziła Babcia Kornelii, która pracuje w Sądzie. Po przywitaniu z dziećmi „Ole witamy wszyscy się” pokrótce opowiedziała na czym polega praca sędziego, kto i w jakiej sprawie może udać się do sądu oraz jaka jest rola mediatora. Nawiązując do tej tematyki podpierała się przykładami i przypomniała, jakie są prawa i obowiązki dzieci. Ciekawostką było nawiązanie do metody wychowawczej słynnego pedagoga Janusza Korczaka i jego propozycji „sądu koleżeńskiego”, którego celem było jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, dojście do porozumienia  i przebaczenie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i zakładały strój sędziego - togę i łańcuch z orłem oraz trzymały w ręku książkę – kodeks prawa i sędziowski młotek. Na koniec w podziękowaniu oraz na pamiątkę tego jakże ciekawego spotkania, dzieci wręczyły Gościowi  – Pani  Ani, pojemniczek  na długopisy z  wiewiórką.