Rybki i Wiewiórki w MS 2

Dnia 7 V 2019r. najstarsze dzieci z grupy III „Wiewiórki” i V „Rybki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Sztuki 2, mieszczącego się przy ul. Ogrodowej 19, na warsztaty „Szkiełko i oko”. Prowadząca zajęcia, pani Katarzyna, przypomniała dzieciom zasady przebywania w muzeum, a następnie zaprosiła na sale muzealne prezentując dzieciom wybrane eksponaty i zapraszając do samodzielnego tworzenia. W ten sposób dzieci wykonały własnoręcznie książeczkę. Dużą atrakcją była dla dzieci zabawa „Berek zajączków”, podczas której bawiły się trzymając w dłoniach lusterka i „puszczając zajączki” na ścianie. W oglądanych eksponatach ważnym elementem było światło, a podczas ich oglądania można było ulec ciekawym doświadczeniom wzrokowym.