Wyjątkowe urodziny

„Taki dzień radosny, taki dzień jedyny, kiedy dzieci obchodzą swoje urodziny." Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. W grupie „Biedronki” zimową porą podczas urodzin Hani R. jej mama przyszła dzieciom poczytać z samego rana niezwykłą książkę o pierwszych chwilach Hani na świecie. Urodziny Lenki S. świętowaliśmy podczas wycieczki do sali zabaw, a potem w przedszkolu smakowitym tortem.  W dniu tym pojawiło się jak zwykle Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczka, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.