Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 11-13 marca 2019r. dzieci 6-letnie z naszego przedszkola wzięły udział w Rekolekcjach Wielkopostnych w Parafii Matki Bożej Anielskiej. Nauki rekolekcyjne głosił o. Piotr Kleszcz. Dzieci miały okazję wysłuchać wielu pięknych opowiadań, przykładów obrazujących jak dobro powinno zwyciężać w naszym życiu nad złem. Ojciec Piotr używał rekwizytów, które pomagały dzieciom koncentrować uwagę oraz prowadził jak zwykle piękny śpiew, który angażował dzieci i sprawiał im dużo radości. Dzieci miały także zadanie – wykonać telefon z wiadomością do Pana Boga, za co otrzymały nagrody. Ojciec Piotr uczulał dzieci, wychowawców i rodziców, by szybko reagować na zło, gdyż jeśli mocno zakorzeni się w dziecku bardzo trudno sobie z nim potem poradzić.  Ojciec Piotr trzymając w ręku gąbkę w kształcie serca, nawiązał, że dzieci są właśnie tak chłonne jak gąbka i bardzo wiele zależy od tego czym są „karmione”.