Poznajemy zawód kucharza

We wtorek 5 lutego do Biedroneczek zawitała Eliza starsza siostra Esterki wraz ze swoim kolegą, którzy na co dzień uczą się w Szkole Gastronomicznej. Podczas warsztatów kulinarnych opowiedzieli dzieciom o zawodzie kucharza, zaprezentowali strój kucharski oraz niezbędne do tej pracy akcesoria. Prezentując  składniki potrzebne do przygotowania sałatek i surówek sprawdzili znajomość nazw warzyw i owoców u przedszkolaków. Następnie dzieci po umyciu rąk, założeniu fartuszków i czepków oraz przygotowaniu stanowiska pracy przy stoliczkach, przystąpiły do krojenia składników. Podzielone na dwie drużyny dzieci dzielnie kroiły owoce i warzywa, jednak najwięcej emocji dostarczyło ścieranie ich na tarce. Pod czujnym okiem Elizy i jej kolegi przedszkolaki przygotowały surówkę z marchewki i jabłka oraz sałatkę owocową, które ze smakiem zjadły. Na zakończenie warsztatów dzieci poznały różne sposoby krojenia warzyw. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas.