Spotkania w bibliotece

Miesiąc listopad obfitował w przedszkolu w tematykę związaną z jesienią i zdrowym odżywianiem, tak więc podczas zajęć królowały dary jesieni, a w szczególności warzywa i owoce. Podczas kilku kolejnych spotkań w bibliotece Pani Honorata opowiedziała dzieciom o bogactwie jesiennych darów. Pokazała zebrane własnoręcznie skarby, które otrzymujemy jesienią w sadzie, ogrodzie, lesie czy w parku. Dzieci mogły także obejrzeć bogato ilustrowane książeczki o tematyce przyrodniczej. Na kolejnym spotkaniu po obejrzeniu  inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” przedszkolaki lepiły z plasteliny swoje ulubione warzywa, nie tylko te, które poznały w wierszu. Smakowity świat owoców Pani Honorata przybliżyła nam podczas zajęć o drzewach owocowych rosnących w polskich sadach, które dzieci mogły samodzielnie wykonać w pracy plastycznej. Wycieczki do biblioteki pozwoliły dzieciom utrwalić w ciekawy sposób poznane wcześniej warzywa i owoce oraz odbyć niezwykłą podróż do świata książek.