W Straży Pożarnej

11 maja dzieci z gr. „Wiewiórki” odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 10 Państwowej Straży Pożarnej, do której zaprosił nas Tata Zosi i Marysi – Pan Przemysław, będący zawodowym strażakiem. Na miejscu przedszkolaki zapoznały się z charakterem pracy strażaka, sprzętem znajdującym się w wozach strażackich, potrzebnym do akcji ratowniczych. Dzieci miały okazję usłyszeć alarm oraz zobaczyć pana strażaka „szykującego” się do wyjazdu oraz wejść do wozu strażackiego i przymierzyć kask. Na koniec wręczyły przygotowane upominki, zaśpiewały piosenkę i zostały zaproszone do stołówki strażackiej, gdzie posiliły się słodkim „co-nieco”. Dziękujemy Panu Przemysławowi za bardzo serdeczne i miłe przyjęcie i podzielenie się z nami informacjami oraz ciekawostkami związanymi z wykonywanym zawodem.