Las Łagiewnicki

28 maja 2024r., dzieci z grupy „Wiewiórki” pojechały na wycieczkę autokarową do Lasu Łagiewnickiego przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Pan Przewodnik wprowadził dzieci w temat „Wiosna w lesie” zaznaczając od tego, że w ostatnim czasie bardzo przyspieszyła w przyrodzie ta pora roku. Zaprosił dzieci by wykorzystały podczas spaceru po lesie zmysły: wzroku, słuchu, węchu i dotyku, ponieważ  m.in.: oglądaliśmy i wąchaliśmy kwiaty, liście i drzewa; słuchaliśmy śpiewu ptaków; malowaliśmy z wykorzystaniem łodyżek liści. Po drodze zatrzymaliśmy się także przy kozach i konikach. Po tych wspaniałych przyrodniczych przeżyciach wróciliśmy na teren ośrodka i urządziliśmy sobie wspaniały piknik, po którym jeszcze zatrzymaliśmy się na znajdującym się tam placu zabaw.

obiektyw_b.jpg (4 KB)