Historia Bożego Narodzenia

Uroczystość Jasełek organizowanych w grudniowe przedświąteczne popołudnia to wyjątkowy czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę zadbały we wtorek 20 grudnia dzieci z grup „Biedronki” i „Pszczółki”, a w środę 21 grudnia na swoje przedstawienie zaprosiły bliskich dzieci z grup „Motylki”, „Wiewiórki” i „Rybki”.

Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali wyznaczone im role. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych licznie na sali rodziców.

Występy artystyczne to nie wszystko, co czekało na dzieci i publiczność podczas uroczystości w przedszkolu. Po części artystycznej rodzice wzięli udział we wspólnej Wigilii, która pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i wspólne przygotowanie się na ponowne narodziny Jezusa w naszych sercach.

Zdjęcia P. i B.              Zdjęcia W. M. i R.

FILM P. i B.                  FILM W., M. i R.