Jubileusz 125-lecia

24 lutego 2018 r. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, przy ul. Rzgowskiej 88 Siostry Honoratki przeżywały Jubileusz 125. rocznicy obecności w Łodzi. W Uroczystości tej wzięła również udział społeczność przedszkolna: dzieci z rodzinami oraz personel placówki.  O godz. 09.00 miała miejsce prelekcja „Łódź – nasza stolica” przeprowadzona przez s. Bogumiłę Czemko. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Szare miasto”, opowiadającą o mieście Łodzi, do którego przybyła Aniela Róża Godecka wraz z siostrami 14 II 1893r.

O godz. 09.30  sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Abp. Grzegorza Rysia, w której oprawę liturgiczną – śpiew, czytania, niesienie darów, zaangażowani byli również rodzice, pracownicy oraz absolwenci przedszkola. Podsumowaniem spotkania była agapa w domu zakonnym i w naszym przedszkolu.

obiektyw_b.jpg (4 KB)         1.png (24 KB)