O szukaniu Królestwa Bożego

19.09.2022r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym,  mieliśmy okazję spotkać się z Jasiem Pociechą. Tym razem wspólnie szukaliśmy Królestwa Bożego. Jaś przybliżył nam fragmenty przypowieści o ziarnku gorczycy, o rolniku zatroskanym o swoje winnice, a potem wszyscy razem zabraliśmy się za „uprawę” winorośli i pszenicy. Sadziliśmy, wyrywaliśmy chwasty, podlewaliśmy małe sadzonki, po to aby zebrać obfite plony, bo i z Królestwem Bożym jest tak jak z małym ziarenkiem. Trzeba o nie dbać, podlewać, doglądać aby rosło. Przede wszystkim jednak, trzeba je najpierw zasiać miedzy nami przez uśmiech, życzliwość i dobre słowo, a to może zrobić nawet najmniejszy przedszkolak. A więc do dzieła, naszym zadaniem jest budowanie Królestwa Bożego wszędzie tam, gdzie na co dzień jesteśmy.

Pszczółki      Biedronki    Wiewiórki    Motylki   Rybki