Biedronki z wizytą u pszczółek

21 czerwca 2022r. w pierwszy dzień lata pomimo szarych chmur na niebie, przedszkolaki ruszyły po raz pierwszy po prawie dwu letniej przerwie do Arturówka środkami lokomocji miejskich. Jak się okazało dla części dzieci była to pierwsza wyprawa autobusami MPK. Po dotarciu do Arturówka Biedronki czekał slalom przez leśną ścieżynkę w kierunku LEŚNEJ POLANY. Wizyta w pasiece pomogła dzieciom zrozumieć funkcjonowanie pszczelej rodziny. Zaopatrzyła przedszkolaki w wiedzę o znaczeniu tych owadów dla przyrody i nas ludzi. Podczas wycieczki dzieci w promieniach słońca zwiedzały także otaczającą je przyrodę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się żaby, które w czasie zajęć dzieci mogły wylewać z wosku, tworząc woskowe figurki. Na zakończenie dzieci przy ognisku odśpiewały szantę "Bum cyk, cyk" i z wielkim apetytem spałaszowały kiełbaski oraz słodkości ze swoich plecaków. Serdecznie dziękujemy Właścicielowi Leśnej Polany za miłe spotkanie i czas poświecony przedszkolakom. Chętnie tam wrócimy.