ZOO Łódź

W dniu 9 maja 2022 r. grupa „ Wiewiórek” wybrała się autokarem do łódzkiego ZOO. Przy wejściu czekał już na nas przewodnik, który oprowadził nas po nowo otwartym Orientarium. Zobaczyliśmy wspaniałe okazy zwierząt, w tym największego w Europie słonia indyjskiego oraz najdłuższego krokodyla, który mierzył aż 5m 15cm i był naprawdę ogromny! Nie zabrakło również rekinów, płaszczek i innych morskich stworzeń, które na co dzień zamieszkują Azję południowo-wschodnią. Po takiej dawce wrażeń dzieci odpoczywały i posilały się ciesząc się sobą i piękną pogodą. Po tym małym pikniku przyszedł czas na zwiedzanie zewnętrznej części ZOO. Widzieliśmy zebry, wielbłąda, tygrysa, żyrafy, żubry, kangury, małpy i wiele innych pięknych zwierząt. Mogliśmy także pogłaskać kozy w „Mini zoo”. Zostało nam także trochę czasu na zabawę w ogrodowym placu zabaw. Cała wycieczka była bardzo udana, szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy na obiad do przedszkola, a nasze wrażenia przenieśliśmy na papier za pomocą kredek tworząc piękne prace, które możemy podziwiać na przedszkolnej tablicy.