Wycieczka do Pasieki Edukacyjnej

W dniu 25 maja 2021 grupa „Wiewiórki” wybrała się na wycieczkę do Pasieki Edukacyjnej „Leśna Polana”, gdzie zapoznawaliśmy się z życiem i zwyczajami pszczół Wizytę zaczęliśmy od małej dawki historii, dowiedzieliśmy się, że pszczoły pojawiły się około 100 milionów lat temu, a w Polsce bartnictwo rozwinęło się ponad 2000 lat. temu.

Mogliśmy też zajrzeć do ula i podziwiać rodzinę pszczelą z naprawdę bardzo bliska. Nie lada atrakcją była możliwość wzięcia na rękę trutnia, który jest zupełnie pozbawiony żądła, nie mógł więc nam wyrządzić żadnej szkody.  Po takiej dawce emocji przeszliśmy do oglądania narzędzi pszczelarskich, a następnie wykonania własnej świecy z plastra woskowego. Świece i słoiczki z miodem zabraliśmy do domu. Na sam koniec naszej wyprawy delektowaliśmy się kiełbaskami  i chlebem z ogniska.