Rybki w Krainie Dzikiej Kaczki

11 maja 2021r. był dniem długo wyczekiwanym przez dzieci z grupy "Rybki" z powodu wycieczki do Krainy Dzikiej Kaczki. Zaraz po śniadaniu, przedszkolaki głodne..., ale wrażeń, wsiadły do busu i podekscytowane ruszyły w kierunku Bronowic. Na miejscu czekało na nie mnóstwo atrakcji, jak plac zabaw, plaża czy przejażdżka melexem. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w wielu zabawach terenowych rozwijających umiejętność współpracy, m.in. rozbijały szałasy, krzesały ogień, wspinały się na głaz, przechodziły przez mostki. Podczas spacerów po lesie i polanie obserwowały przyrodę, np. pracujące w ulach pszczoły, mrowisko, jaja kosa czy czaszkę lisa, oglądały też kury w kurniku, ryby w stawie, wąchały kwiaty czeremchy i krzewy borówek. Sporo pozytywnych emocji wywołało również karmienie owiec. Po tylu przygodach dzieci chętnie zajadały się upieczonymi przez siebie kiełbaskami. Na zakończenie wycieczki wszyscy ozdabiali pamiątkowe medale wykonane z drewnianych krążków. Pogoda dopisała, a dzieci bawiły się rewelacyjnie. To była jednak niezwykle aktywna i wyczerpująca wycieczka, co dało się zauważyć w drodze powrotnej.