Konkurs matematyczny

Jeden, dwa, jeden, dwa, dziś w przedszkolu konkurs trwa…

07.05. i 10.05. 2021r. do naszego przedszkola ponownie zawitali Kubuś Puchatek, Tygrysek i Kłapouchy. Tym razem zaproponowali przedszkolakom  matematyczne łamigłówki. Podczas rozwiązywania zadań dzieci wykazały się umiejętnością dodawania i odejmowania, znajomością figur geometrycznych oraz liczebników porządkowych. Świetnie radziły sobie w określaniu czasu i poruszaniu się w przestrzeni zgodnie ze wskazanym kierunkiem. Podczas konkursu nie zabrakło także ulubionych przez dzieci kinowych seansów, w czasie których oglądały inscenizowane przez siebie wierszyki matematyczne. Z zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały działanie tajemniczej maszyny matematycznej, która pozwalała dzieciom, w sytuacji pełnej napięcia, doskonalić umiejętności dodawania i odejmowania. Wskazówki Przyjaciół ze Stumilowego Lasu  oraz wiedza i umiejętności matematyczne dzieci, pozwoliły złamać szyfr i odnaleźć ukryte nagrody. Radości nie było końca.

Film nr 1       Film nr 2         Film nr 3         Film nr 4      Film nr 5

Foto:  Pszczółki     Biedronki      Wiewiórki      Motylki         Rybki