Niedzielne spotkania

W uroczystość Chrystusa Króla 26.11.2017r. w Kaplicy Sióstr Honoratek modliliśmy się, aby Chrystus panował w naszych sercach, rodzinach, ojczyźnie i w świecie. Mszy św. przewodniczył ks. Bogusław Z., autor książek dla dzieci. Podczas homilii opowiedział historię o królu  i jego królestwie. Kto chciał się dostać do jego pałacu, musiał najpierw wykazać się dobrym zachowaniem. Bohaterami tego opowiadania był Paweł i Gaweł. Paweł szybko dostał się do pałacu, ponieważ po drodze pomagał potrzebującym osobom. Jak się potem okazało, osoby te były z rodziny królewskiej. Natomiast Gaweł  dobrych zachowań szukał w książkach, a napotkane potrzebujące osoby omijał. Nauka dla nas z tego opowiadania jest taka, że pomagając drugiemu człowiekowi, pomagamy samemu Bogu.

Po Mszy św. dzieci przeszły do przedszkola, a ks. Bogusław skierował do rodziców kilka słów na temat budowania więzi między rodzicem a dzieckiem. Przedstawił i omówił najważniejsze zasady jakimi należy się kierować w wychowywaniu dzieci. Są to:  afirmacja uczuć, bezwarunkowa akceptacja, docenianie,  dostępność - umieć tracić czas dla dziecka,  komunikowanie miłości, umiejętność wkroczenia w świat dziecka i odpowiedzialność. Zachęcał, aby utrwalać pozytywne zachowania poprzez akceptowanie dziecka bez względu na jego zachowanie.