Początki państwa polskiego

16 listopada, w związku z niedawno przeżywanym Świętem Niepodległości, dzieci 5- i 6-letnie z gr. „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego na zajęcia edukacyjne pt. „Początki państwa polskiego w dawnych legendach”. Na miejscu przedszkolaki obejrzały prezentację, z której dowiedziały się m.in. tego, w jaki sposób pozyskuje się informacje o minionych czasach, kto był pierwszym historycznym władcą Polski oraz jak wyglądało codzienne życie ludzi na terenie dawnego państwa polskiego. Ponadto dzieci obejrzały dwie legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O królu Popielu i Piaście Kołodzieju”. Każdy przedszkolak mógł również zobaczyć, dotknąć, a nawet założyć jeden z hełmów używanych przez dawnych wojowników. Na zakończenie „Wiewiórki” wspólnie ułożyły maxi-puzzle przedstawiające średniowieczny zamek w Będzinie.