Pożegnanie starszaków

Rok szkolny 2019/2020 potoczył się dla wszystkich przedszkolaków w bardzo nietypowym  kierunku. Pandemia koronawirusa, która opanowała cały świat pokrzyżowała plany w przygotowaniach do zakończenia roku szkolnego. Wiosna była zazwyczaj czasem, gdy w przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki poloneza, a wszystkie sześciolatki pilnie przygotowywały się do udziału w uroczystym przedstawieniu.W tym roku spotkania na pożegnanie przedszkola odbywały się w zupełnie innych okolicznościach i miały bardziej kameralny charakter.

Jako pierwsze spotkały się w niedzielę 21 czerwca na rodzinnym pikniku na świeżym powietrzu sześciolatki z grupy Biedronki. Rozdano dyplomy, książki i pamiątkowe zdjęcia, toczono rozmowy pełne wspomnień z grupowych spotkań i uroczystości. Pozostałe grupy spotykały się popołudniami w przedostatnim tygodniu czerwca w przedszkolu: „Pszczółki” we wtorek 23.06, „Wiewiórki” w czwartek 25.06 oraz „Motylki” w piątek 26.06. Podczas spotkań dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny z zaangażowaniem recytując wierszyk oraz śpiewając piosenkę na pożegnanie przedszkola przygotowane wcześniej przez nauczycielki. Najwięcej wzruszeń dostarczyło wspólne śpiewanie piosenki „Przedszkole z Matką Różą”, która jest hymnem naszej placówki. Po części artystycznej rodziny sześciolatków wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz muzyczno- ruchowych, a po nich nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla dzieci. Spotkania w przedszkolu po tak długiej przerwie sprawiły wszystkim ich uczestnikom ogromną przyjemność. Dzieci nie mogły się nacieszyć wspólną zabawą, na twarzach wszystkich gościły piękne uśmiechy, a przedszkole pełne było okrzyków radości. Niektórym nawet zdarzyło się uronić łezkę wzruszenia.

W sobotę 27 czerwca dzieci kończące edukację przedszkolną wraz ze swoimi rodzinami spotkały się na wspólnej Eucharystii w Kościele pw. Matki Bożej Anielskiej, przy ul. Rzgowskiej, aby dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata. Po Mszy św. s. Dyrektor złożyła podziękowanie rodzicom za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz przedszkola. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy z religii i figurkę Matki Bożej, którą podczas Eucharystii O. Piotr poświęcił.

Życzymy wszystkim naszym przedszkolakom pięknych wakacji i powodzenia w szkole.