Eksperymenty

21 lutego w piątek odwiedziła grupę „Rybki” pani Magdalena – mama Filipka. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem czekały na to, co przygotowała dla nich mama Filipa. Na początku p. Magdalena opowiedziała o swojej pracy i o kilku zasadach panujących w laboratorium, a następnie rozpoczęło się „eksperymentowanie”. Między innymi mieszaliśmy kolory, patrzyliśmy na reakcje związane z suchym lodem dodawanym, np. do wody, mleka. Dużo radości sprawił także „wybuch wulkanu”, który był niezapomnianym widokiem. Ale i tak największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie polegające na połączeniu suchego lodu z wodą i mydłem. Dziękujemy p. Magdalenie za pięknie przygotowane zajęcia oraz poświęcony czas!