W Krainie Św. Mikołaja

W środę 18 grudnia dzieci z grupy „Biedronki” wyruszyły busem w podróż do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Na miejscu przywitali nas uśmiechnięci pomocnicy Świętego Mikołaja, którzy zaprowadzili nas do jego sekretariatu, w którym czekał na nas worek z prezentami. Zwiedzając jego salę tronową mieliśmy okazję zasiąść w saniach z reniferem. Po chwili przerwy na zabawę i słodki poczęstunek spotkaliśmy się z Czerwonym Kapturkiem, który oprowadził nas po bajkowej ścieżce opowiadając o znanych dzieciom postaciach z bajek i baśni. W wiosce Świętego Mikołaja odwiedziliśmy jego stajnię, podziwiając makietę zimowego miasteczka, zajrzeliśmy do domu Dziadka Mroza i domu Świętego Mikołaja. Niestety Mikołaja nie było w domu, więc wyruszyliśmy na jego poszukiwania. Wędrując dalej przystanęliśmy na chwilę przy stajence, by zaśpiewać kolędę Dzieciątku Jezus i jego Świętej Rodzinie. Na końcu naszej wyprawy udało nam się odnaleźć Mikołaja w jego sali tronowej i chwilę z nim porozmawiać. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do przedszkola z nadzieją oczekując na Świętego Mikołaja w Wigilię.