Sezon czytelniczy rozpoczęty

26 września 2019 r. dzieci 5-6-letnie z grupy „Rybki” i „Motylki” były w bibliotece przy ul. Łącznej, natomiast 1 października dzieci z grupy „Wiewiórki”. Wycieczkę poprzedził spacer, w czasie którego uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku. Pani Honorata opowiedziała dzieciom jak korzystać z biblioteki oraz zachęciła przedszkolaków do czytelnictwa. Dzieci z wielką radością szukały ciekawych książek dla siebie, które wypożyczyły do domu.  Dzieci z gr. "Wiewiórki" w bibliotece spotkały się z bohaterami wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Pani Honorata pięknie zainscenizowała ten utwór literacki, wykorzystując do tego warzywa, które w wierszu prowadziły zabawne dialogi. Następnie biorąc do ręki kolejne warzywa podkreślała ich walory odżywcze, zdrowotne, smakowe… Prelekcja ta była wspaniałą zachętą do spożywania zdrowych i smacznych warzyw. Na koniec dzieci z przyjemnością lepiły warzywa z plasteliny. W podziękowaniu za wspaniałe zajęcia dzieci zadeklamowały grupowy wiersz ”Wiewiórka”, a Pani Honorata rozdała im zakładki z godzinami otwarcia biblioteki. Zachęcamy Rodziców do zapisania dzieci do tej biblioteki i wspólne wypożyczanie książek.