Świnka morska w grupie Wiewiórek

13 VI 2019r. do grupy „Wiewiórki” zawitał wyjątkowy gość – świnka morska. Został przyniesiony przez Panią Agnieszkę - Mamę Borysa. Dzieci z niezwykłym zaciekawieniem obserwowały zachowanie tego zwierzątka; z dużym zainteresowaniem słuchały tego wszystkiego, co opowiadała Mamę Borysa na temat zasad dotyczących opieki nad świnką morską w warunkach domowych. Pani Agnieszka pokazała dzieciom również obrazki w książkach przyrodniczych i przedstawiła informacje nt. świnek morskich. Dużą orientacją w tym temacie wykazał się Borys, który na co dzień w domu opiekuję się Chrupciem – bo tak wabi się ta świnka morska. Dzieci miały okazję karmić Chrupcia, obserwowały i uczestniczyły w przygotowaniu domku dla niego i całe popołudnie cieszyły się jego obecnością w grupie.  Mamie Borska dzieci wręczyły obrazek z Chrupciem i wyrazami wdzięczności za uatrakcyjnienie naszego przedszkolnego dnia tak ciekawym spotkaniem. Dziękujemy raz jeszcze za poświęcony czas  i wzbogacenie dziecięcej wiedzy i doświadczeń dotyczących świata zwierząt.