Pszczółki i Wiewiórki w SP 51

4 czerwca 2019r. najstarsze dzieci z grup „Wiewiórki” i „Pszczółki”, które kończą w tym roku edukację przedszkolną, wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Ciołkowskiego. Na miejscu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach w klasie I prowadzonych przez Panią Annę. Po wejściu do klasy dzieci spotkała miła niespodzianka – okazało się, że jej członkami jest kilkoro absolwentów naszego przedszkola. Dzieci podczas lekcji miały okazję utrwalić wiedzę o legendach, o których w skrócie opowiadali pierwszoklasiści. Następnie nauczycielka zapoznała dzieci z legendą o bazyliszku prezentując tę legendę na tablicy interaktywnej oraz czytając ją z podręcznika. Dzieci rozwiązywały pod kierunkiem pani zadania związane z treścią legendy, a następnie, zasiadając razem z pierwszoklasistami w szkolnych ławkach, kolorowały obrazki z bazyliszkiem.  Na koniec dzieci obejrzały jedną scenkę przedstawienia „Czerwony Kapturek”, w której rolę babci grała absolwentka przedszkola. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie wręczyły pani Ani przygotowany bukiecik oraz zaśpiewały piosenki. Po tak przyjemnej wizycie w szkole na pewno z większą odwagą przedszkolaki wyruszą we wrześniu do szkoły. Dziękujemy pani ani za zaproszenie!