Kosmos dla najmłodszych

W piątek 12 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się w podróż pełną przygód do planetarium mieszczącego się w EC1. Podczas interaktywnego pokazu dzieci zapoznawały się z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem oraz planetami. Następnie podziwiały  gwiazdozbiory widoczne na wiosennym  niebie, a prowadząca pokaz  opowiedziała o mitach i legendach z nimi związanych. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska najciekawszych obiektów możliwych do zaobserwowania o tej porze roku udając się w podróż rakietą kosmiczną. Po pokazie pani prowadząca cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, będąc pod wielkim wrażeniem wiedzy i ciekawości małych przedszkolaków.