Dzień Taty

TATA to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Taty z okazji uroczystości św. Józefa, który był opiekunem Pana Jezusa. 24 marca 2019r. świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy zakonnej w intencji wszystkich tatusiów, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz o mądrość i cierpliwość w wychowywaniu swoich dzieci. Po Eucharystii wszystkie dzieci w swoich grupach słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za ojcowską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach  dzieci zaprosiły swoich tatusiów do wspólnej zabawy, a następnie na słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.