Spotkania Pszczółek w bibliotece

W październiku rozpoczęliśmy kolejny sezon spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy  ul. Łącznej. Podczas pierwszych zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, poznały zasady zachowania się w bibliotece i sposób wypożyczania książek.W listopadzie swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci, Pluszowy Miś. Z tej okazji przedszkolaki wraz ze swoimi misiami wybrały się do biblioteki. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich misiach, śpiewały piosenkę pt. „Stary niedźwiedź”,  wykonywały misie z masy solnej, a na koniec wypożyczyły książki. Natomiast 17 stycznia uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Dokarmiamy ptaki” .Celem spotkania było uwrażliwienie  dzieci na trudne warunki życia ptaków zimą oraz uświadomienie konieczności ich dokarmiania. Podczas spotkania dzieci przygotowywały ptasie przysmaki ze smalcu i z mieszanki nasion, a po powrocie do przedszkola zawiesiły je na drzewach w ogrodzie Sióstr.