Akademia Ciastka

W piątek do Biedronek przybyli goście zaproszeni z Akademii Ciastka. Wyposażeni w niezbędne sprzęty przygotowali dla dzieci warsztaty świąteczne z pieczenia pierników. Odpowiednio przygotowane dzieci, z umytymi rączkami, ubrane w fartuszki zasiadły do stolików. Podczas warsztatów poznawały proces powstawania mąki z ziaren, którą samodzielnie ucierały, wyrabiały ciasto na pierniczki, bawiły się w formowanie z niego różnorodnych kształtów, mieszały lukry i dekorowały pierniczki smakowitymi elementami. Przygotowane pierniczki wylądowały w piecu sprawiając, że w sali unosił się niezwykły aromat świąt. Na zakończenie warsztatów każde z dzieci otrzymało certyfikat małego cukiernika. Wykonane przez Biedroneczki pierniczki umieszczone w specjalnych słoiczkach staną się prezentem dla rodziców.