Ciasto marchewkowe

W piątek tuż po śniadaniu dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę na Czerwony Rynek. Tam według wcześniej sporządzonej  listy zakupiły składniki potrzebne do przygotowania ciasta marchewkowego. Po przyjściu do przedszkola wszyscy dokładnie umyli ręce oraz  założyli ochronne czepki i fartuszki. Dzieci ochoczo ścierały marchewkę i wsypywały do miski odmierzone składniki. Najwięcej przyjemności sprawiło im jednak mieszanie ich za pomocą miksera, tej czynności towarzyszyły spontaniczne wybuchy dziecięcego śmiechu. Przełożone na blachę ciasto, zaniesione zostało do kuchni, a potem upieczone. W ten oto sposób na podwieczorek dzieci miały możliwość zjedzenia własnoręcznie przygotowanego ciasta marchewkowego. Nawet największe „warzywne” niejadki zajadały się ciastem ze smakiem.