W Muzeum Komunikacji

13 XI 2018r. dzieci 5-6-letnie z grupy „Rybki” i „Wiewiórki” udały się na wycieczkę do Muzeum MPK w Łodzi mieszczącego się przy ul. Wierzbowej 51. W tym roku przypada jubileusz 120 lat Komunikacji Miejskiej w Łodzi. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią komunikacji w naszym mieście, oglądały wystawy z modelami tramwajów i autobusów, poznawały zasady działania urządzeń związanych z poruszaniem się tramwajów, widziały fragment dawnego tramwaju. Z wielką przyjemnością kasowały bilety w kasownikach zabytkowych i współczesnych. Z radością uczestniczyły z zabawie ruchowej „Ruch uliczny” i kolorowały obrazki ilustrujące zasady korzystania z komunikacji miejskiej, które wcześnie zostały przypominane prze panią przewodnik.