Przegląd Twórczości Patriotycznej

„Dzisiaj wielka jest rocznica,

Jedenasty Listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd dziś cała Polska składa…”

W myśl słów wiersza z okazji 100tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przedszkolaki wzięły udział w uroczystym „Przeglądzie twórczości patriotycznej”. W galowych strojach, przybrane w kotyliony w barwach ojczystych odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu w dniu 9 listopada. Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowany wcześniej wiersz na temat naszej ojczyzny oraz piosenkę ilustrowaną tańcem i rekwizytami. Wśród biało-czerwonych barw, słów i melodii sławiących Polskę, przedszkolaki pokazały, jak pięknie potrafią świętować ten wyjątkowy dzień. Bo przecież przedszkolak to taki mały patriota, który także Polskę bardzo kocha.