Polskie smaki i zabawy ludowe

6 listopada  dzieci z grupy „Motylki”, na zaproszenie mamy Basi – pani Beaty udały się na zajęcia pt. „Polskie smaki, tańce i zabawy ludowe” do Centrum Kultury Młodych. Przedszkolaki miały okazję własnoręcznie przygotować pierogi, które bardzo im smakowały. O dokładki prosiły nawet największe niejadki. Zajęcia kulinarne, to dopiero był początek atrakcji przygotowanych przez mamę Basi. Pani Beata zapoznała dzieci z zabawami i tańcami charakterystycznymi dla regionu łowickiego. Wiele radości sprawiła małym tancerzom zabawa taneczna „Klapok”. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały elementy stroju łowickiego, a później z dokładnością próbowały odwzorować go w przygotowanych kolorowankach. Dziękujemy za  to „smaczne” i ciekawe spotkanie.