Podróż w czasie

6 listopada 2018r. starszaki z grup „Wiewiórki” i „Rybki” udały się do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Na miejscu wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, dzięki którym mogły dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie ludzi na wsi. Dzieci oglądały rekonstrukcje wnętrz wiejskiej chaty oraz rekonstrukcję budynków gospodarczych, takich jak stajnia, obora czy spichlerz. Przedszkolaki poznały również zastosowanie dawnych przedmiotów codziennego użytku (m.in. niecki czy tary) oraz dowiedziały się, jak wyglądały niektóre ze zwyczajów ludowych, praca na roli czy ówczesny handel. Na zakończenie zajęć przedszkolaki mogły pobawić się zabawkami podobnymi do tych, którymi bawiły się dzieci 100 lat temu. Korzystając z okazji, tego dnia starszaki udały się również na spacer ulicą Piotrkowską oraz obejrzały pokryte kawałkami luster budynki w Pasażu Róży.